Honda XR 500R
Honda XR 500R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 497 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, 4 valve. Moc maksymalna wynosi 36 KM / 26.3 k, W przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 41.4 Nm/ 4.2 kgf-m / 40.7 Nm przy 5500 obr./min. Masa: 137 kg.
Lata produkcji
1982
Pojemność
497 ccm
Moc maksymalna
36 KM / 26.3 k, W przy 6500 obr./min
Moment obrotowy
41.4 Nm/ 4.2 kgf-m / 40.7 Nm przy 5500 obr./min
Masa
137 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, 4 valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda XR 500R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1982 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, 4 valve |
|---|---|
| Pojemność | 497 ccm |
| Średnica x skok | 89 x 80 mm |
| Stopień sprężania | 8.6:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Single 34 mm piston valve Keihin Gaźnik |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 36 KM / 26.3 k, W przy 6500 obr./min |
| Moment obrotowy | 41.4 Nm/ 4.2 kgf-m / 40.7 Nm przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Welded tubular |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 37 mm Showa forks |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link Showa damper, adjustment for napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 140 mm Bęben |
| Hamulce tylne | 130 mm Bęben |
| Opona przednia | 3.00-21 |
| Opona tylna | 4.10-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1400 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 880 mm |
| Masa | 137 kg |
| Zbiornik paliwa | 12 L |
| Prędkość maks. | 148.5 km/h / 92.2 mph |
Pozostałe dane
| Prześwit | 280 mm |
|---|---|
| Prędkość maksymalna | 148.5 km/h / 92.2 mph |
| Road Test | Cycle 1981 |