Kawasaki EX 500R Ninja
Kawasaki EX 500R Ninja to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys. DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 60 KM / 43.7 k, W przy 9800 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 46.1 Nm / 4.7 kg-m przy 8500 obr./min. Masa: 176 kg.
Lata produkcji
2001-02
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
60 KM / 43.7 k, W przy 9800 obr./min
Moment obrotowy
46.1 Nm / 4.7 kg-m przy 8500 obr./min
Masa
176 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys. DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Kawasaki EX 500R Ninja |
|---|---|
| Rok produkcji | 2001-02 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys. DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 58 mm |
| Stopień sprężania | 10.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą, |
| Układ zasilania | 2x Keihin CVK34 Gaźnik |
| Układ zapłonowy | TCI (Transistor Controlled Ignition) |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 60 KM / 43.7 k, W przy 9800 obr./min |
| Moment obrotowy | 46.1 Nm / 4.7 kg-m przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Iron, Rama podwójna kołyskowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 38mm Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Swinging arm, single shock regulowane for napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | Single 270mm Tarcza 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | Pojedyncza tarcza |
| Opona przednia | 110/70- 17 |
| Opona tylna | 130/70 - 17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1435 mm |
|---|---|
| Masa | 176 kg |
| Zbiornik paliwa | 15.9 L |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Semi-Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, DR9EA |
| Max Power Rear Tyre | 54.7 KM przy 9500 obr./min |
| Seat Hieght | 775 mm |