Kawasaki GPz 1000RX
Kawasaki GPz 1000RX to motocykl drogowy o pojemności skokowej 997 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 125 KM / 91.1 k, W przy 9500 obr./min ( 116.2 KM przy 9750 obr./min ). Maksymalny moment obrotowy: 10.1 kgf-m / 99 Nm przy 8500 obr./min. Masa: 238 kg.
Lata produkcji
1987
Pojemność
997 ccm
Moc maksymalna
125 KM / 91.1 k, W przy 9500 obr./min ( 116.2 KM przy 9750 obr./min )
Moment obrotowy
10.1 kgf-m / 99 Nm przy 8500 obr./min
Masa
238 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Kawasaki GPz 1000RX |
|---|---|
| Rok produkcji | 1987 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 997 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 58 mm |
| Stopień sprężania | 10.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x Keihin CVK 36 Gaźniks |
| Układ zapłonowy | TCI (Transistor Controlled Ignition) |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 125 KM / 91.1 k, W przy 9500 obr./min ( 116.2 KM przy 9750 obr./min ) |
| Moment obrotowy | 10.1 kgf-m / 99 Nm przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 40mm Widelec teleskopowys, air assistance and AVDS |
| Zawieszenie tylne | Uni-Trak rising-rate with regulowane tłumienie odbicia damping. |
| Hamulce przednie | 2x 280mm Tarczas 1 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 260mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/80-16 |
| Opona tylna | 150/80-16 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 790mm |
|---|---|
| Masa | 238 kg |
| Zbiornik paliwa | 21 L |
| Prędkość maks. | 255.5 km/h / 158.7 mph |
Pozostałe dane
| Max Power Rear Tyre | 116.2 KM przy 9750 obr./min |
|---|---|
| Wet-weight | 267.0 kg |
| Consumption Average | 14.5 km/lit |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.4 m / 39.1 m |
| Standing¼Mile | 10.7 sec / 206.8 km/h |
| Prędkość maksymalna | 255.5 km/h / 158.7 mph |
| Road Test | Motosprint 1987 Group Test |