Kawasaki GPz 550
Kawasaki GPz 550 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 553 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 58 KM / 42.3 Nm przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 48.1 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 210 kg.
Lata produkcji
1981
Pojemność
553 ccm
Moc maksymalna
58 KM / 42.3 Nm przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
48.1 Nm przy 8000 obr./min
Masa
210 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Kawasaki GPz 550 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1981 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 553 ccm |
| Średnica x skok | 58 x 52.4 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4x22mm Teikei constant vacuum - main jets #94 |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 58 KM / 42.3 Nm przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 48.1 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet- Wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | #530 O-ring Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Double down tube, full Rama kołyskowa, Box section aluminiowa swing arm |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatorys, Swinging arm |
| Hamulce przednie | 2X 260mm Tarcza |
| Hamulce tylne | Single 260mm Tarcza |
| Opona przednia | 3.25 H19 |
| Opona tylna | 3.75 H18 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 800 mm |
|---|---|
| Masa | 210 kg |
| Zbiornik paliwa | 15 L |
| Prędkość maks. | 191.5 km/h / 119 mph |
Pozostałe dane
| Prześwit | 147 mm |
|---|---|
| Consumption average | 46 mpg |
| Standing¼Mile | 13.0 sec / 102 mph |
| Prędkość maksymalna | 191.5 km/h / 119 mph |
| Road Test | Cycle World 1981Cycle World 1984 |