Kawasaki KLE 500
Kawasaki KLE 500 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 44.8 KM / 33 k, W przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 41 Nm przy 6500r pm. Masa: 192 kg.
Lata produkcji
1993-95
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
44.8 KM / 33 k, W przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
41 Nm przy 6500r pm
Masa
192 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Kawasaki KLE 500 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1993-95 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 58 mm |
| Stopień sprężania | 10.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 2x 34mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 44.8 KM / 33 k, W przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 41 Nm przy 6500r pm |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 41mm Widelec teleskopowys air assisted |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Steal awing arm with napięcie wstępne adjustment |
| Hamulce przednie | Single 300mm Tarcza 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90 VR21 |
| Opona tylna | 130/80 VR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1510 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 850 mm |
| Masa | 192 kg |
| Zbiornik paliwa | 15 L |
| Prędkość maks. | 190.7 km/h / 118.4 mph |
Pozostałe dane
| Final lDrive | Łańcuch |
|---|---|
| Consumption Average | 18.2 km/lit |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 14.0 m / 40.2 m |
| Standing¼Mile | 13.4 sec / 152.8 km/h |
| Prędkość maksymalna | 190.7 km/h / 118.4 mph |
| Road Test | Motosprint Group Test 1992 |