Kawasaki KX 500
Kawasaki KX 500 to motocykl motocrossowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw, Jednocylindrowy, read valve. Moc maksymalna wynosi 66 KM / 49.2 k, W przy 7000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 65, 7 Nm 65.6 Nm / przy 6000 obr./min. Masa: 100 kg.
Lata produkcji
1996-98
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
66 KM / 49.2 k, W przy 7000 obr./min
Moment obrotowy
65, 7 Nm 65.6 Nm / przy 6000 obr./min
Masa
100 kg
Typ silnika
Dwusuw, Jednocylindrowy, read valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Kawasaki KX 500 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1996-98 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw, Jednocylindrowy, read valve |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 86 x 86mm |
| Stopień sprężania | 8.4:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Keihin, PWK39Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny CDI |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 66 KM / 49.2 k, W przy 7000 obr./min |
| Moment obrotowy | 65, 7 Nm 65.6 Nm / przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | High-tensile steel semi, Rama podwójna kołyskowa with aluminiowa bolt-on. |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm upside-down cartridge fork with 20-way tłumienie kompresji and 20-way tłumienie odbicia damping |
| Zawieszenie tylne | Bottom-Link UN'1-TKAK with regulowane napięcie wstępne and 20-way tłumienie kompresji and 20-way tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | Single 220mm Tarcza |
| Hamulce tylne | Single 190mm Tarcza |
| Opona przednia | 80/100-21 51M |
| Opona tylna | 120/90-18 64M |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1514 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 950mm |
| Masa | 100 kg |
| Zbiornik paliwa | 9.8 L |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Expansion chamber |
|---|---|
| Primary Reduction | 2.538 |
| Final Reduction | 3.357 |
| Gear Ratio | 1st 2.000 2nd 1.450 3rd 1.181 4th 0.954 5th 0.791 |
| Prześwit | 325 mm |