KTM 1290 Super Adventure S
KTM 1290 Super Adventure S to motocykl adventure / enduro o pojemności skokowej 1301 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 75°V-Dwucylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder. Moc maksymalna wynosi 160 KM przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 138 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 220 kg.
Lata produkcji
2023
Pojemność
1301 ccm
Moc maksymalna
160 KM przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
138 Nm przy 6500 obr./min
Masa
220 kg
Typ silnika
Czterosuw, 75°V-Dwucylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | KTM 1290 Super Adventure S |
|---|---|
| Rok produkcji | 2023 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 75°V-Dwucylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1301 ccm |
| Średnica x skok | 108 x 71 mm |
| Stopień sprężania | 13.1:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą system, continuous circulation of cooling Chłodzenie cieczą with water pump |
| Układ zasilania | 2x Keihin EFI, 52mm throttle bodies |
| Układ zapłonowy | System contactless, controlled, fully electronic ignition system with digital ignition timing adjustment |
| Rozrusznik | Eletric |
| Moc maksymalna | 160 KM przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 138 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | PASC™ anti-hopping clutch/ hydraulicznaally operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch 525 X Ring |
Podwozie
| Rama | Tubular space frame made from chrome molybdenum steel, powder-coated |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 48 mm WP SAT (semi-active technology) Upside-Down forks |
| Zawieszenie tylne | WP SAT (semi-active technology) shock absorber |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm tarcza pływająca, Brembo four-piston brake calipers |
| Hamulce tylne | Single 267 mm Tarcza, Brembo two-piston brake caliper |
| ABS | Tak |
| Opona przednia | 120/70-ZR19 |
| Opona tylna | 170/60-ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1580 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 849 mm |
| Masa | 220 kg |
| Zbiornik paliwa | 23 L |
Pozostałe dane
| Valve Insp. Interval | 18, 600 miles |
|---|---|
| Norma emisji | Euro 5 |
| EMS | Keihin EMS with RBW and ACC (adaptive cruise control), double ignition, MTC (lean-angle sensitive, 4 modes, disengageable) |
| Steering Head Angle | 65.3° |
| Prześwit | 223 mm |