KTM 890 Adventure
KTM 890 Adventure to motocykl adventure / enduro o pojemności skokowej 889 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves percylinder. Moc maksymalna wynosi 105 KM przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm przy 6500rpm. Masa: 210 kg.
Lata produkcji
2023
Pojemność
889 ccm
Moc maksymalna
105 KM przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
100 Nm przy 6500rpm
Masa
210 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves percylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | KTM 890 Adventure |
|---|---|
| Rok produkcji | 2023 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves percylinder |
|---|---|
| Pojemność | 889 ccm |
| Średnica x skok | 90.7 x 68.8 mm |
| Stopień sprężania | 13.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą with water/oil heat exchanger |
| Układ zasilania | DKK Dell’Orto with 46mm throttle body |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 105 KM przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 100 Nm przy 6500rpm |
Układ napędowy
| Sprzęgło | PASC antihopping clutch, mechanically operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch 520 X-Ring |
Podwozie
| Rama | Chromium-Molybdenum-Steel frame using the engine as stressed element, powder coated |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 48mm WP APEX 43 forks |
| Zawieszenie tylne | WP APEX - Amortyzator centralny |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas with 4-piston Zaciski radialnely mounted calipers |
| Hamulce tylne | Single 260mm Tarcza 2-piston pływająca caliper |
| ABS | Tak |
| Opona przednia | 90/90 x 21 Continental Twinduro TKC 80 |
| Opona tylna | 150/70 x 18 Continental Twinduro TKC 80 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1529 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 860 mm |
| Masa | 210 kg |
| Zbiornik paliwa | 20 L |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Stainless-steel |
|---|---|
| Emission control system | Euro 5 |
| Engine Management | Bosch EMS with RBW |
| Wheels | Wire-spoked |
| Front Wheel | 2.50 x 21 |
| Rear Wheel | 4.50 x 18 |
| Steering Head Angle | 64.1° |
| Prześwit | 233 mm |