KTM 950 Adventure
KTM 950 Adventure to motocykl adventure / enduro o pojemności skokowej 942 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 75°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin) cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 98 KM / 71.4 k, W przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 95 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 198 kg.
Lata produkcji
2004
Pojemność
942 ccm
Moc maksymalna
98 KM / 71.4 k, W przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
95 Nm przy 6500 obr./min
Masa
198 kg
Typ silnika
Czterosuw, 75°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin) cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | KTM 950 Adventure |
|---|---|
| Rok produkcji | 2004 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 75°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin) cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 942 ccm |
| Średnica x skok | 100 x 60 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Constant-pressure Gaźnik Æ 43mm |
| Układ zapłonowy | Denso battery ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 98 KM / 71.4 k, W przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 95 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Adventure - Silver/Black or Orange/Black/Adventure S - Orange/Black |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, 17-42 |
Podwozie
| Rama | Chromium-molybdenum tubular space frame, powder-coated |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | WP-Upside-down 48 Multi Adjuster |
| Zawieszenie tylne | WP - PDS with hydrauliczna napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | 2x 300mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 240mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90 -21 |
| Opona tylna | 150/70 -18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1570 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 880 mm |
| Masa | 198 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 5.8 gal |
| Prędkość maks. | 139.9 mph / 225 km/h |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 15w-50 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, NGK CR 8 EK |
| Gear Ratio | 1st gear 35:12, 2nd gear 32:15, 3rd gear 30:18, 4th gear 27:20, 5th gear 27:2, 6th gear 26:27 |
| Prześwit | 316 mm |
| Consumption Average | 39.8 mpg |
| Standing¼Mile | 12.1 sec / 115 mph |
| Prędkość maksymalna | 139.9 mph / 225 km/h |