KTM 990 Adventure R
KTM 990 Adventure R to motocykl adventure / enduro. Jednostka napędowa: Czterosuw, 75°V-Dwucylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 116 KM / 85 k, W przy 9000 pm. Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 207 kg.
Lata produkcji
2012
Moc maksymalna
116 KM / 85 k, W przy 9000 pm
Moment obrotowy
100 Nm przy 6500 obr./min
Masa
207 kg
Typ silnika
Czterosuw, 75°V-Dwucylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | KTM 990 Adventure R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2012 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 75°V-Dwucylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Średnica x skok | 101 x 62.4mm |
| Stopień sprężania | 11.5;1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Keihin Elektroniczny wtrysk paliwa EMS |
| Układ zapłonowy | Contactless, controlled, fully electronic ignition system with digital ignition timing adjustment |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 116 KM / 85 k, W przy 9000 pm |
| Moment obrotowy | 100 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet Multi-Tarcza hydraulicznaally operated, |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, X-Ring 5/8 x 5/16" |
Podwozie
| Rama | Tubular cromoly spaced frame. powered coated |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 48mm WP USD forks |
| Zawieszenie tylne | WP-PDS rear shock, hydrauliczna napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | 2x 300mm Brembo Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 240mm Brembo Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90 -21 |
| Opona tylna | 150/70 -R18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1570 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 895 mm |
| Masa | 207 kg |
| Zbiornik paliwa | 19.5 L / 5.1 gal |
| Prędkość maks. | 210.7 km/h |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Motorex, SAE 10W-50 |
|---|---|
| Układ wydechowy | Twin stainless steel silencer with regulated catalytic converter |
| Akumulator | 12 V/11.2 Ah |
| Primary Drive | 35:67 |
| Final Drive Ratio | 16:42 |
| Handlebar | aluminiowa, tapered, Ø 28/22 mm |
| Front Wheel | 2.15 x 21''; |
| Rear Wheel | 4.25 x 18'' |
| Steering Head Angle | 63.4° |
| Prześwit | 296 mm |
| Consumption Average | 17.2 km/lit |
| Standing¼Mile | 12.0 sec |
| Prędkość maksymalna | 210.7 km/h |