KTM 990 DukeR
KTM 990 DukeR to motocykl naked / street o pojemności skokowej 947 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valve percylinder. Moc maksymalna wynosi 121 KM /90.59 k, Wprzy 9250 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 103 Nm przy 7750 obr./min.
Lata produkcji
2025
Pojemność
947 ccm
Moc maksymalna
121 KM /90.59 k, Wprzy 9250 obr./min
Moment obrotowy
103 Nm przy 7750 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valve percylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | KTM 990 DukeR |
|---|---|
| Rok produkcji | 2025 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valve percylinder |
|---|---|
| Pojemność | 947 ccm |
| Średnica x skok | 92.5 x 70.4 |
| Stopień sprężania | 13.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą with water/oil heat exchanger |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 121 KM /90.59 k, Wprzy 9250 obr./min |
| Moment obrotowy | 103 Nm przy 7750 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | PASC™ antihopping clutch, mechanically operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch 520 X-ring, 16/43 |
Podwozie
| Rama | Chromium-Molybdenum-Steel frame using the engine as stressed element, powder coated |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | WP APEX, tłumienie kompresji High Speed (3 turns) Low Speed (30 Clicks), tłumienie odbicia (30 Clicks), napięcie wstępne (10 turns) |
| Zawieszenie tylne | WP APEX - Amortyzator centralny |
| Hamulce przednie | 2x 300mm Tarczas, Zaciski radialnely mounted BREMBO STYLEMA 4 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 240 mm Tarcza, single piston BREMBO caliper |
| ABS | Tak |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 180/55-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1481 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 840 mm |
| Zbiornik paliwa | 14.8 L |
Pozostałe dane
| Norma emisji | EURO 5 |
|---|---|
| Engine Management | Bosch EMS with RBW |
| Primary Drive | 42/76 |
| Wheels | Cast aluminiowa |
| Front Wheel | 17 x 3.5 |
| Rear Wheel | 17 x 5.5 |
| Steering Head Angle | 65.8° |
| Prześwit | 210mm |
| WetWeight | 190 kg 190 kg |