Laverda 1000 J
Laverda 1000 J to motocykl drogowy o pojemności skokowej 980 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder.. Maksymalny moment obrotowy: 90 Nm / 30 kg-fft przy 7000 obr./min. Masa: 250 kg.
Lata produkcji
1978-79
Pojemność
980 ccm
Moc maksymalna
97 KM / 70.7 k, W przy 7800 obr./min
Moment obrotowy
90 Nm / 30 kg-fft przy 7000 obr./min
Masa
250 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Laverda 1000 J |
|---|---|
| Rok produkcji | 1978-79 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 980 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 74 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 3x 32mm Dell'Orto Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Bosch electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 97 KM / 70.7 k, W przy 7800 obr./min |
| Moment obrotowy | 90 Nm / 30 kg-fft przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Coils springs |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatory absorbers, 5-way regulowane coil springs |
| Hamulce przednie | 2x 280mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 280mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-18 |
| Opona tylna | 120/90-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 250 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20.5 L |
| Prędkość maks. | 131.3 mph / 211.3 km/h |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 38.5 mpg |
|---|---|
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | - / 39.9 m |
| Standing¼Mile | 12.8 sec / 106.9 mph 172.0 km/h |
| Prędkość maksymalna | 131.3 mph / 211.3 km/h |