Laverda 1000 J
Laverda 1000 J to motocykl drogowy o pojemności skokowej 981 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder.. Maksymalny moment obrotowy: 90 Nm przy 7000 obr./min. Masa: 250 kg.
Lata produkcji
1982-83
Pojemność
981 ccm
Moc maksymalna
97 KM / 70.7 k, W przy 7800 obr./min
Moment obrotowy
90 Nm przy 7000 obr./min
Masa
250 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Laverda 1000 J |
|---|---|
| Rok produkcji | 1982-83 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 981 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 74 mm |
| Stopień sprężania | 8.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 3x 32mm Dell'Orto Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Borsch electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 97 KM / 70.7 k, W przy 7800 obr./min |
| Moment obrotowy | 90 Nm przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Coils springs |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatory absorbers, 5-way regulowane coil springs |
| Hamulce przednie | 2x 280mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 280mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-18 |
| Opona tylna | 120/90-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 250 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20 L |
| Prędkość maks. | 217 km/h / 135 mph |
Pozostałe dane
| Consumption average | 30 mpg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 12.3 sec / 110 mph |
| Prędkość maksymalna | 217 km/h / 135 mph |
| Road Test | Bike Group Test, Cycle World 1982Cycle Magazine |