Laverda 1000SFC
Laverda 1000SFC to motocykl drogowy o pojemności skokowej 981 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw. poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder.. Masa: 238 kg.
Lata produkcji
1985-
Pojemność
981 ccm
Moc maksymalna
100 KM / 72.9 k, W przy 8000 obr./min
Masa
238 kg
Typ silnika
Czterosuw. poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Laverda 1000SFC |
|---|---|
| Rok produkcji | 1985- |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw. poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 981 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 74 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 3x 32mm Dell'Orto Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Borsch electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 100 KM / 72.9 k, W przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Marzocchi forks, regulowane damping and air pressure 115mm wheel travel. |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Marzocchi remote reservoir regulowane damping and spring napięcie wstępne, fixed air pressure. |
| Hamulce przednie | 2x 300mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 280mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-18 |
| Opona tylna | 130/80-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 238 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 22 L |
| Prędkość maks. | 143.1 mph / 230.3 km/h |
Pozostałe dane
| Consumption average | 39.3 mpg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 12.4 sec / 119 mph 191.5 km/h |
| Prędkość maksymalna | 143.1 mph / 230.3 km/h |
| Road Test | Bike Magazine, Motosprint Group Test 1985 |