Laverda 500 Zeta
Laverda 500 Zeta to motocykl drogowy o pojemności skokowej 497 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys, DOHC, 4 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 44 KM / 32.1 k, W przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 44.7 Nm przy 5200 obr./min. Masa: 172 kg.
Lata produkcji
1978
Pojemność
497 ccm
Moc maksymalna
44 KM / 32.1 k, W przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
44.7 Nm przy 5200 obr./min
Masa
172 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys, DOHC, 4 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Laverda 500 Zeta |
|---|---|
| Rok produkcji | 1978 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys, DOHC, 4 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 497 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 61 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x 32mm Dell'Orto Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Elektryczny CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 44 KM / 32.1 k, W przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 44.7 Nm przy 5200 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Marzocchi forks |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swinging arm fork, regulowane Marzocchi shock absorbers. |
| Hamulce przednie | 2x 260mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 260mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90 S18 |
| Opona tylna | 110/90 H18 |
Wymiary i masa
| Masa | 172 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 14.5 L |