Laverda 500AlpinoS
Laverda 500AlpinoS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 497 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys, DOHC, 4 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 44 KM / 32.1 k, W przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 44.7 Nm przy 5200 obr./min. Masa: 189 kg.
Lata produkcji
1978
Pojemność
497 ccm
Moc maksymalna
44 KM / 32.1 k, W przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
44.7 Nm przy 5200 obr./min
Masa
189 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys, DOHC, 4 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Laverda 500AlpinoS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1978 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowys, DOHC, 4 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 497 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 61 mm |
| Stopień sprężania | 8.6:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x 32mm Dell'Orto PHF Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Elektryczny CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 44 KM / 32.1 k, W przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 44.7 Nm przy 5200 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel loop |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Swinging forks, regulowane shocks |
| Hamulce przednie | 2x 260mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 260mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90-17 |
| Opona tylna | 110/90-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 189 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 13.5 L |
| Prędkość maks. | 105 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 48 mpg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 14.5 sec |
| Prędkość maksymalna | 105 mph |