Maico 490 Alpha 1
Maico 490 Alpha 1 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 488 ccm. Jednostka napędowa: Jednocylindrowy, Dwusuw. Moc maksymalna wynosi 43.7 KM przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 36.5 Nm / 3.7 kgf-m / 26.9 ft/lb przy 6000 obr./min. Masa: 113 kg.
Lata produkcji
1982
Pojemność
488 ccm
Moc maksymalna
43.7 KM przy 6500 obr./min
Moment obrotowy
36.5 Nm / 3.7 kgf-m / 26.9 ft/lb przy 6000 obr./min
Masa
113 kg
Typ silnika
Jednocylindrowy, Dwusuw
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Maico 490 Alpha 1 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1982 |
Silnik
| Typ silnika | Jednocylindrowy, Dwusuw |
|---|---|
| Pojemność | 488 ccm |
| Średnica x skok | 86.5 x 83 mm |
| Stopień sprężania | 12:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Motoplat pointless electronic |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 43.7 KM przy 6500 obr./min |
| Moment obrotowy | 36.5 Nm / 3.7 kgf-m / 26.9 ft/lb przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-Tarcza |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów, Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Dual down tube, full Rama kołyskowa, chrome-molydenum |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Leading axle, air/spring fork |
| Zawieszenie tylne | Corte & Cosso reservoir single gas shock regulowane for damping and napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | Single leading shoe, Bęben 136 mm |
| Hamulce tylne | Single leading shoe, Bęben 160 mm |
| Opona przednia | 3.00 x 21 in., Metzeler, moto cross |
| Opona tylna | 4.50 x 18 in., Metzeler, moto cross |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1510 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 960 mm. |
| Masa | 113 kg |
| Zbiornik paliwa | 9.5 L / 9.5 L |
Pozostałe dane
| Fuel/oil ratio | 20:1 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 0.60 L / 0.63 US quarts |
| Układ wydechowy | Upswept with repackable silencer |
| Fuel System | Bing, 40 mm Gaźnik |
| Spark Plug | Champion NZ, N84G or NGK B9ES |
| Gear Ratio | 1st 2.71 / 2nd 1.97 / 3rd 1.50 / 4th 1.20 / 5th 1.00:1 |
| Wheels | Akront, aluminiowa alloy, gold anodized, laced wire spokes |
| Front Rim | 1.60 x 21 in |
| Rear Rim | 2.15 x 18 in. |
| Prześwit | 372 mm. |