Maico 490 Alpha E
Maico 490 Alpha E to motocykl drogowy o pojemności skokowej 488 ccm. Jednostka napędowa: Jednocylindrowy, Dwusuw. Moc maksymalna wynosi 50 KM. Masa: 116 kg.
Lata produkcji
1982
Pojemność
488 ccm
Moc maksymalna
50 KM
Masa
116 kg
Typ silnika
Jednocylindrowy, Dwusuw
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Maico 490 Alpha E |
|---|---|
| Rok produkcji | 1982 |
Silnik
| Typ silnika | Jednocylindrowy, Dwusuw |
|---|---|
| Pojemność | 488 ccm |
| Średnica x skok | 86.5 x 83 mm |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Bosch, pointless |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 50 KM |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-Tarcza |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Dual down tube, full Rama kołyskowa, chrome-molydenum |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Leading axle, Maico forks, 42 mm, Corte & Cosso |
| Zawieszenie tylne | Jeden amortyzator |
| Hamulce przednie | Single leading shoe, Bęben 136 mm |
| Hamulce tylne | Single leading shoe, Bęben 160 mm |
| Opona przednia | 3.00 x 21 in., Metzeler |
| Opona tylna | 4.50 x 18 in., Metzeler |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1510 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 960 mm. |
| Masa | 116 kg |
| Zbiornik paliwa | 15 L / 15.1 L |
Pozostałe dane
| Recommended Oil | Bel-Ray MC3 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 0.60 L / 0.63 US quarts |
| Układ wydechowy | Upswept, right side |
| Fuel System | Bing, V54, 40 mm Gaźnik |
| Spark Plug | Champion N-2, NGK B9ES |
| Gear Ratio | 1st 2.28 / 2nd 2.17 / 3rd 1.65 / 4th 1.25 / 5th 1.00:1 |
| Wheels | aluminiowa alloy, laced spokes |
| Prześwit | 372 mm. |