Maico 490 Sand Spider
Maico 490 Sand Spider to motocykl drogowy o pojemności skokowej 488 ccm. Jednostka napędowa: Jednocylindrowy, Dwusuw. Moc maksymalna wynosi 53 KM. Masa: 110 kg.
Lata produkcji
1983
Pojemność
488 ccm
Moc maksymalna
53 KM
Masa
110 kg
Typ silnika
Jednocylindrowy, Dwusuw
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Maico 490 Sand Spider |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Jednocylindrowy, Dwusuw |
|---|---|
| Pojemność | 488 ccm |
| Średnica x skok | 86.5 x 83 mm |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Motoplat |
| Rozrusznik | Nożny start |
| Moc maksymalna | 53 KM |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-Tarcza |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów, wide ratio |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single down tube, split Rama kołyskowa, chrome-molydenum |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy, 42 mm, air assited |
| Zawieszenie tylne | Single Öhlins shock |
| Hamulce przednie | Single leading shoe, Bęben 136 mm |
| Hamulce tylne | Single leading shoe, Bęben 160 mm |
| Opona przednia | 3.00 x 21 in., Metzeler, 4-ply |
| Opona tylna | 4.50 x 18 in., Metzeler, 4-ply |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1490 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 1010 mm. |
| Masa | 110 kg |
| Zbiornik paliwa | 13 L / 13.2 L |
Pozostałe dane
| Recommended Oil | Bel-Ray MC1+ |
|---|---|
| Pojemność oleju | 0.60 L / 0.63 US quarts |
| Układ wydechowy | Upswept, right side |
| Fuel System | Bing, V54, 40 mm Gaźnik |
| Spark Plug | Champion N-2, NGK B9ES |
| Gear Ratio | 1st 2.35 / 2nd 2.71 / 3rd 1.30 / 4th 1.04 / 5th 0.84:1 |
| Wheels | aluminiowa alloy, laced spokes |
| Prześwit | 372 mm. |