Matchless G 11
Matchless G 11 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 593 ccm. Jednostka napędowa: Dwucylindrowy rzędowy. Moc maksymalna wynosi 33 KM przy 6800 obr./min. Masa: 181 kg.
Lata produkcji
1955-59
Pojemność
593 ccm
Moc maksymalna
33 KM przy 6800 obr./min
Masa
181 kg
Typ silnika
Dwucylindrowy rzędowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Matchless G 11 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1955-59 |
Silnik
| Typ silnika | Dwucylindrowy rzędowy |
|---|---|
| Pojemność | 593 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 72.8 mm |
| Stopień sprężania | 7.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Magnet , Lucas K2F |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 33 KM przy 6800 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single top and down pipe, Rama podwójna kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Teledraulic |
| Zawieszenie tylne | Wahacz, twin shocks and coil springs, oil damped |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in. |
| Opona tylna | 3.50 x 19 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1403 mm. |
|---|---|
| Masa | 181 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Hot: SAE 50Cold: SAE 30Extremely Cold: SAE 20 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 2.5 L / 5.3 US pints |
| Układ wydechowy | Twin, chrome |
| Fuel System | Amal 376/78 |
| Akumulator | Lucas, 6V 12 Ah |
| Spark Plug | KLG FE80, 14mm thread |
| Gear Ratios | 1st 2.67 / 2nd 1.77 / 3rd 1.35 / 4th 1.0:1 |
| Wheels | Steel, wire spokes |