Matchless G 2CSR
Matchless G 2CSR to motocykl drogowy o pojemności skokowej 242 ccm. Jednostka napędowa: Jednocylindrowy, Czterosuw. Masa: 149 kg.
Lata produkcji
1962-65
Pojemność
242 ccm
Masa
149 kg
Typ silnika
Jednocylindrowy, Czterosuw
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Matchless G 2CSR |
|---|---|
| Rok produkcji | 1962-65 |
Silnik
| Typ silnika | Jednocylindrowy, Czterosuw |
|---|---|
| Pojemność | 242 ccm |
| Średnica x skok | 69.9 x 64.8 mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Coil, Wipac 54 W, ac generator |
| Rozrusznik | Nożny |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | AMC Widelec teleskopowy with hydrauliczna damping |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Pivoted rear fork controlled by Girling 3-position spring-and-hydrauliczna units |
| Hamulce przednie | 152 mm. Bęben, finger adjustment |
| Hamulce tylne | 152 mm. Bęben, finger adjustment |
| Opona przednia | 3.25 x 17 in. |
| Opona tylna | 3.25 x 17 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1346 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 762 mm. |
| Masa | 149 kg |
| Zbiornik paliwa | 14.8 L / 14.8 L |
| Prędkość maks. | 121 km/h / 75 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | SAE 30 / SAE 50 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 1.4 L / 3.0 US pints |
| Układ wydechowy | Single, chrome silencer |
| Fuel System | Amal Monobloc Gaźnik, 376/99 |
| Akumulator | Exide, 11Ah |
| Gear Ratio | 1st 2.67 / 2nd 1.77 / 3rd1.35 / 4th 1.1:1 |
| Wheels | Steel, laced wire spokes |
| Prześwit | 140 mm. |
| Average Consumption | 3.6 L/100 km / 27.6 km/l65 US mpg |
| Braking 48 km/h / 30 mph - 0 | 9.1 m / 30 ft |
| Standing¼Mile | 19.6 sec / 108 km/h / 67 mph |
| Prędkość maksymalna | 121 km/h / 75 mph |