Matchless G 3
Matchless G 3 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 348 ccm. Jednostka napędowa: Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV. Moc maksymalna wynosi 23 KM przy 6200 obr./min. Masa: 179 kg.
Lata produkcji
1962
Pojemność
348 ccm
Moc maksymalna
23 KM przy 6200 obr./min
Masa
179 kg
Typ silnika
Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Matchless G 3 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1962 |
Silnik
| Typ silnika | Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 348 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 81 mm |
| Stopień sprężania | 8.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Coil, Lucas alternator |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 23 KM przy 6200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular Rama kołyskowa, twin downtubes |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna damping |
| Zawieszenie tylne | Pivoted rear fork controlled by Girling 3-position spring-and-hydrauliczna units |
| Hamulce przednie | 178 mm. Bęben, finger adjustment |
| Hamulce tylne | 178 mm. Bęben, finger adjustment |
| Opona przednia | 3.25 x 19 in. |
| Opona tylna | 3.50 x 19 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1436 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 775 mm. |
| Masa | 179 kg |
| Zbiornik paliwa | 19.3 L / 19.3 L |
| Prędkość maks. | 129 km/h / 80 mph |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 2.8 L / 5.9 US pints |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single, chrome silencer |
| Fuel System | Amal Monobloc Gaźnik, 1-1 |
| Akumulator | 6V |
| Wheels | Steel, laced wire spokes |
| Prześwit | 165 mm. |
| Average Consumption | 3.3 L/100 km / 30 km/l / 71 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 129 km/h / 80 mph |