Matchless G 3LCT 350
Matchless G 3LCT 350 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 347 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, ohv. Moc maksymalna wynosi 16 KM przy 5600 obr./min (from 1956: 19 KM przy 5750 obr./min). Masa: 179 kg.
Lata produkcji
1941-58
Pojemność
347 ccm
Moc maksymalna
16 KM przy 5600 obr./min (from 1956: 19 KM przy 5750 obr./min)
Masa
179 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, ohv
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Matchless G 3LCT 350 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1941-58 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, ohv |
|---|---|
| Pojemność | 347 ccm |
| Średnica x skok | 69 x 93 mm |
| Stopień sprężania | 6.5:1 (from 1956: 7.5:1) |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 16 KM przy 5600 obr./min (from 1956: 19 KM przy 5750 obr./min) |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi Burman (from 1956: 4-speed AMC) |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single down tube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1436 mm / 56.5" |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm / 31.5" |
| Masa | 179 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L |
| Prędkość maks. | 212 km/h / 75 mph |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Single, chrome silencer |
|---|---|
| Fuel System | Amal 76 Gaźnik 1-1/16 (from 1956: Amal Monobloc, 1-1/16) |
| Electrical System | Magnet ignition, Lucas dynamo, 6V battery (from 1956:Coil ignition, Lucas alternator, 6V battery) |
| RearSuspension | Wahacz, AMC units (from 1956: Wahacz, Girling units) |
| Front Tyres | 3.25 x 19" Dunlop K70 (from 1956: 3.60 x 19" Dunlop K70) |
| Rear Tyres | 3.50 x 19", dunlop K70 (from 1956: 3.25 x 19", Avon SM) |
| Wheels | Steel, laced wire spokes |
| Prześwit | 165 mm / 6.5" (from 1956: 178 mm / 7.0" |
| Pojemność oleju | 2.3 L / 2.4 US qts |
| Average Fuel Consumption | 3.3 L/100km / 30 km/l / 71 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 212 km/h / 75 mph |