Matchless G 3LS 350
Matchless G 3LS 350 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 348 ccm. Jednostka napędowa: Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV. Moc maksymalna wynosi 1954: 16 KM przy 5600 rpm1958: 19 KM przy 5750 obr./min. Masa: 179 kg.
Lata produkcji
1954-58
Pojemność
348 ccm
Moc maksymalna
1954: 16 KM przy 5600 rpm1958: 19 KM przy 5750 obr./min
Masa
179 kg
Typ silnika
Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Matchless G 3LS 350 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1954-58 |
Silnik
| Typ silnika | Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 348 ccm |
| Średnica x skok | 69 x 93 mm |
| Stopień sprężania | 1954: 6.5:11958: 7.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | 1954: Magneto, Lucas dynamo1958: Coil ignition, Lucas alternator |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 1954: 16 KM przy 5600 rpm1958: 19 KM przy 5750 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular Rama kołyskowa, single down tube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna damping |
| Zawieszenie tylne | 1954: Swinging arm, AMC units1958: Swinging arm, Girling units |
| Hamulce przednie | 178 mm. Bęben, sls |
| Hamulce tylne | 178 mm. Bęben, sls |
| Opona przednia | 1954: 3.25 x 19 in.1958: 3.60 x 19 in. |
| Opona tylna | 1954: 3.50 x 19 in.1958: 3.25 x 19 in. |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1436 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm. |
| Masa | 179 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L |
| Prędkość maks. | 121 km/h / 75 mph |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 1954: 2.3 L / 4.9 US pints1958: 2.8 L / 5.9 US pints |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single, chrome silencer |
| Fuel System | 1954: Amal 76, 1-1.1958: Amal Monobloc, 1-1. |
| Akumulator | 6V |
| Wheels | Steel, laced wire spokes |
| Prześwit | 1954: 165 mm.1958: 178 mm. |
| Average Consumption | 3.3 L/100 km / 30 km/l / 71 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 121 km/h / 75 mph |