Matchless G 45 500
Matchless G 45 500 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV. Moc maksymalna wynosi 50 KM przy 7000 obr./min. Masa: 145 kg.
Lata produkcji
1951 - 58
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
50 KM przy 7000 obr./min
Masa
145 kg
Typ silnika
Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Matchless G 45 500 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1951 - 58 |
Silnik
| Typ silnika | Jednocylindrowy, Czterosuw, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 66 x 72.8 mm |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Lucas competition magneto |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 50 KM przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, with primary Pasek zębaty |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi , o zbliżonych przełożeniach |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular Rama kołyskowa, tubular |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | AMC teledraulic, with stabilizer |
| Zawieszenie tylne | Dowty Oleomatic |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 19 in |
| Opona tylna | 19 in. |
Wymiary i masa
| Masa | 145 kg |
|---|---|
| Prędkość maks. | 210 km/h / 130 mph |
Pozostałe dane
| Production | Less than 100 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 4.0 L / 8.5 US pints |
| Układ wydechowy | Twin, chrome silencer |
| Fuel System | Amal 930 concentric Gaźniks |
| Akumulator | 6V |
| Wheels | Steel, laced wire spokes |
| Prędkość maksymalna | 210 km/h / 130 mph |