Moto Guzzi Norge 1200
Moto Guzzi Norge 1200 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1151 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), longitudinally mounted, OHV, 2 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 88.5 KM / 64.6 k, W przy 7500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm przy 5800 obr./min. Masa: 246 kg.
Lata produkcji
2006-07
Pojemność
1151 ccm
Moc maksymalna
88.5 KM / 64.6 k, W przy 7500 obr./min
Moment obrotowy
100 Nm przy 5800 obr./min
Masa
246 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), longitudinally mounted, OHV, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Moto Guzzi Norge 1200 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2006-07 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), longitudinally mounted, OHV, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1151 ccm |
| Średnica x skok | 95 x 81.2 mm |
| Stopień sprężania | 9.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Multipoint sequential electronic injection, Magneti Marelli IAW 5A phased, alfa-n system; 2 x Ø50 mm throttle bodies with Weber IWP 189 injectors, Lambda probe. |
| Układ zapłonowy | Inductive Tarczaharge, digitally controlled, electronic dwubelkowak ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 88.5 KM / 64.6 k, W przy 7500 obr./min |
| Moment obrotowy | 100 Nm przy 5800 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate with integrated flexible couplings |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Tubular Rama kołyskowa, high tensile steel |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45mm Widelec teleskopowy hydrauliczna fork, napięcie wstępne regulowane |
| Zawieszenie tylne | Single arm suspension progressive linkage, rear shock absorber regulowane in tłumienie odbicia ad pre-load |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 280mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1495 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 246 kg |
| Zbiornik paliwa | 23 L |
| Prędkość maks. | 201. km/h / 125 mph |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Stainless steel two-into-one 3-way catalysed with Lambda probe. |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 17/38 = 1 : 2.235 2nd 20/34 = 1 : 1.700 3th 23/31 = 1 : 1.347 4th 26/29 = 1 : 1.115 5th 31/30 = 1 : 0.967 6th 29/25 = 1 : 0.862 |
| Prześwit | 185 mm |
| Consumption Average | 16.2 km/lit |
| Standing¼Mile | 13.0 sec |
| Standing 1000m | 24.9 sec |
| Prędkość maksymalna | 201. km/h / 125 mph |