Moto Guzzi V850 Eldorado
Moto Guzzi V850 Eldorado to motocykl drogowy o pojemności skokowej 844 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), longitudinally mounted, OHV, 2 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 64.5 KM przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 54.2 ft-lb / 7.5 kgf-m przy 5800 obr./min.
Lata produkcji
1972-73
Pojemność
844 ccm
Moc maksymalna
64.5 KM przy 6500 obr./min
Moment obrotowy
54.2 ft-lb / 7.5 kgf-m przy 5800 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, 90° Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), longitudinally mounted, OHV, 2 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Moto Guzzi V850 Eldorado |
|---|---|
| Rok produkcji | 1972-73 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), longitudinally mounted, OHV, 2 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 844 ccm |
| Średnica x skok | 83 x 78 mm |
| Stopień sprężania | 9.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x 36mm Dell'Orto VHB |
| Układ zapłonowy | Battery with double contact breaker with Automatyczna advance |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 64.5 KM przy 6500 obr./min |
| Moment obrotowy | 54.2 ft-lb / 7.5 kgf-m przy 5800 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Telehydrauliczna forks, 2-way damping |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swing-arm with 3-way regulowane shocks |
| Hamulce przednie | 2x Leading shoe Bęben |
| Hamulce tylne | Single leading shoe Bęben |
| Opona przednia | 4.00 -18 |
| Opona tylna | 4.00 -18 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 31 in |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 23 L |
| Prędkość maks. | 115 mph |
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 11.42 2nd 7.92 3rd 5.98 4th 4.96 5th 4.28 |
|---|---|
| Wet-weight | 320 kg |
| Standing¼Mile | 14. sec / 94 mp/h |
| Prędkość maksymalna | 115 mph |