Moto Morini 9½Concept
Moto Morini 9½Concept to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, 87° V longitudinal twin, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 77, 105 KM przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 98 Nm / 10 kgf-m przy 6200 obr./min. Masa: 198 kg.
Lata produkcji
2005
Moc maksymalna
77, 105 KM przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
98 Nm / 10 kgf-m przy 6200 obr./min
Masa
198 kg
Typ silnika
Czterosuw, 87° V longitudinal twin, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Moto Morini 9½Concept |
|---|---|
| Rok produkcji | 2005 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 87° V longitudinal twin, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Średnica x skok | 107 x 55.5 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Magneti Marelli indirect electronic injection with 54 mm throttle body |
| Układ zapłonowy | I.A.W. electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 77, 105 KM przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 98 Nm / 10 kgf-m przy 6200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate, anti-hopping system |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | ALS450 steel tubular Rama kratownicowa with varying diameters |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 50mm Marzocchi Widelec odwrócony USD forks |
| Zawieszenie tylne | Single lateral fork with piggy back tank and regulowane napięcie wstępne sprężynying |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston callipers |
| Hamulce tylne | Single 220mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Masa | 198 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 19 L |
| Prędkość maks. | 238.0km/h |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 18.6 km/lit |
|---|---|
| Standing¼Mile | 11.7sec/ 209.5 km/h |
| Standing1000 m | 22.5 sec / 209.1 km/h |
| Prędkość maksymalna | 238.0km/h |