Royal Enfield Electra X
Royal Enfield Electra X to motocykl cruiser o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 27.2 KM przy 5200 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 41.3 Nm / 4.2 kgf-m / 41.4 Nm przy 4000 obr./min. Masa: 187 kg.
Lata produkcji
2009-12
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
27.2 KM przy 5200 obr./min
Moment obrotowy
41.3 Nm / 4.2 kgf-m / 41.4 Nm przy 4000 obr./min
Masa
187 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Royal Enfield Electra X |
|---|---|
| Rok produkcji | 2009-12 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 84 x 90 mm |
| Stopień sprężania | 8.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa (EFI) |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny Ignition Keihin |
| Rozrusznik | Elektryczny & Nożny |
| Moc maksymalna | 27.2 KM przy 5200 obr./min |
| Moment obrotowy | 41.3 Nm / 4.2 kgf-m / 41.4 Nm przy 4000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, Wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów, Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy, hydrauliczna Damping, Stroke 130 mm wheel travel |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swing Arm With Gas Shock Absorbers, Stroke 80 mm wheel travel |
| Hamulce przednie | Single 280mm Tarcza |
| Hamulce tylne | Foot operated, 153 mm Bęben |
| Opona przednia | 90/90 -19 |
| Opona tylna | 100/90 -19 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1370 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 187 kg |
| Zbiornik paliwa | 13.5 L / US 3.2 gal |
Pozostałe dane
| Engine Oil | 15W50 API, SL grade, JASO MA |
|---|---|
| Electrical | 12V System; Headlamp 60/55W; Tail lamp 21/5W |
| Układ wydechowy | One-into-one |
| Prześwit | 135 mm |