Sunbeam Model 9
Sunbeam Model 9 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 493 ccm. Jednostka napędowa: Jednocylindrowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 3.50 KM.
Lata produkcji
1924-27
Pojemność
493 ccm
Moc maksymalna
3.50 KM
Typ silnika
Jednocylindrowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Sunbeam Model 9 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1924-27 |
Silnik
| Typ silnika | Jednocylindrowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 493 ccm |
| Średnica x skok | 80 x 98 mm mm |
| Stopień sprężania | 6.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | AMAC Gaźnik |
| Układ zapłonowy | EIC Magneto |
| Rozrusznik | Push |
| Moc maksymalna | 3.50 KM |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 3-Speed, medium ratio |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single front down tube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Druid forks |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce przednie | Bęben, internal expanding |
| Hamulce tylne | Bęben, internal expanding |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1372 mm |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 11.4 L / 2.5 Imp gal / 11.4 L |
Pozostałe dane
| Make Model. | Sunbeam Model 9 |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single |
| Gear Ratios | 1st 10.3 / 2nd 6.9 / 3rd 4.6:1Opcjonalne: 9.7, 6.5 and 4.3:1 or 11.0, 7.4 and 4.9:1Side car: 11.8, 7.9 and 5.25:1 or 12.6, 8.4 and 5.6:1 |
| Wheels | Steel, laced wire spokes |
| Tyres, Front and Rear | 3.25 x 26" (Opcjonalne: 3.50 x 26") |
| Saddle Height | 711 mm / 28.0" |
| Pojemność oleju | 2.3 L / 4.0 Imp pt / 18.2 L |
| Source | Marston-Sunbeam/Bonhams |