Suzuki DR 500S
Suzuki DR 500S to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, 4 valves, TSCC. Moc maksymalna wynosi 36 KM przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 42 Nm / 4.3 kgf-m / 42.0 Nm przy 5000 obr./min. Masa: 128 kg.
Lata produkcji
1980-81
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
36 KM przy 6500 obr./min
Moment obrotowy
42 Nm / 4.3 kgf-m / 42.0 Nm przy 5000 obr./min
Masa
128 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, 4 valves, TSCC
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Suzuki DR 500S |
|---|---|
| Rok produkcji | 1980-81 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC, 4 valves, TSCC |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 88 x 82 mm |
| Stopień sprężania | 8.9:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Mikuni 35SS, slingshot |
| Układ zapłonowy | PEI pointless |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 36 KM przy 6500 obr./min |
| Moment obrotowy | 42 Nm / 4.3 kgf-m / 42.0 Nm przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch, O-ring |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy Showa 36mm, oil damped |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swinging arm, regulowane napięcie wstępne sprężyny, gas/oil damped, regulowane tłumienie kompresji damping |
| Hamulce przednie | Bęben, 150 mm, expanding |
| Hamulce tylne | Bęben, 150 mm, expanding |
| Opona przednia | 3.00-21 |
| Opona tylna | 4.60-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1465 mm / 57.7" |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 870 mm / 34.3" |
| Masa | 128 kg |
| Zbiornik paliwa | 9 L / 2.0 Imp gal |
| Prędkość maks. | 136 km/h / 84.5 mph |
Pozostałe dane
| Lubrication System | Miska olejowa mokra |
|---|---|
| Gear Ratios | 1st 2.42 / 2nd 1.63 / 3rd 1.63 / 4th 1.00 / 5th 0.83:1 |
| Primary Drive Ratio | 2.39:1 |
| Final Drive Ratio | 3.36:1 |
| Wet-Weight | 148 kg |
| Prześwit | 270 mm / 10.6" |
| Fuel Reserve | 2 L / 2.1 US qt / 1.8 Imp qt |
| Prędkość maksymalna | 136 km/h / 84.5 mph |