Suzuki GS 550M Katana
Suzuki GS 550M Katana to motocykl drogowy o pojemności skokowej 549 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzecznys, DOHC, 2 valve per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 53.7 KM przy 9400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 41 Nm / 4.4 kgf-m / 43.4 Nm przy 8200 obr./min. Masa: 215 kg.
Lata produkcji
1981
Pojemność
549 ccm
Moc maksymalna
53.7 KM przy 9400 obr./min
Moment obrotowy
41 Nm / 4.4 kgf-m / 43.4 Nm przy 8200 obr./min
Masa
215 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzecznys, DOHC, 2 valve per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Suzuki GS 550M Katana |
|---|---|
| Rok produkcji | 1981 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzecznys, DOHC, 2 valve per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 549 ccm |
| Średnica x skok | 56 x 55.8 mm |
| Stopień sprężania | 8.6:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4x 34mm Mikuni, Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 53.7 KM przy 9400 obr./min |
| Moment obrotowy | 41 Nm / 4.4 kgf-m / 43.4 Nm przy 8200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wielotarczowe, wet |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, Daido D.I.D 530 'O' Ring, approx. 100 links |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 35mm Air assisted forks, 2-way napięcie wstępne sprężyny regulowane |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatorys, regulowane napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2 x 275mm Tarczas, 1 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single Bęben |
| Opona przednia | 3.25-19 |
| Opona tylna | 3.75-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1435 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 740 mm |
| Masa | 215 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 4.8 Imp gal |
| Prędkość maks. | 167 km/h/ 104 mph |
Pozostałe dane
| Ignition Timing | 15º BTDC below 1500 obr./min / 40º BTDC above 2350 obr./min |
|---|---|
| Spark Plug | B8ES NGK, N60R for real performance |
| Akumulator | 12V 14Ah |
| Primary Reduction | 1.977:1 (87/44) |
| Final Reduction | 3.400:1 (51/15 - UK) / 3.267:1 (49/15 - US) / 3.333:1 (50/15 - Italy) |
| Gear Ratio | 1st 2.666 / 2nd 1.777 / 3th 1.380 / 4th 1.173 / 5th 1.045 / 5th 0.956:1 |
| FrontWheel Travel | 145 mm |
| RearWheel Travel | 85 mm |
| Prześwit | 160 mm |
| Reserve | 4.0 L / 0.88 Imp gal |
| Consumption Average | 5.7 L/100 km / 17.4 km/l /41USmpg/ 49.2 Imp mpg |
| Prędkość maksymalna | 167 km/h/ 104 mph |