Suzuki GSX 1100S Katana
Suzuki GSX 1100S Katana to motocykl motocrossowy o pojemności skokowej 1074 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 111 KM / przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 97.1 Nm / 9.9 kgf-m / 96.1 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 243 kg.
Lata produkcji
1983
Pojemność
1074 ccm
Moc maksymalna
111 KM / przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
97.1 Nm / 9.9 kgf-m / 96.1 Nm przy 6500 obr./min
Masa
243 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Suzuki GSX 1100S Katana |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1074 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 66 mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4 x Mikuni, BS34SS |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 111 KM / przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 97.1 Nm / 9.9 kgf-m / 96.1 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, Daido D.I.D 630YL, 96 links |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama podwójna kołyskowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy, oil damped, spring 4-way regulowane with anti-dive |
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatory oil damped, damper 4-way, spring 5-way regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x 275 mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 275 mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 3.50 - V19 |
| Opona tylna | 4.50 - V17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1520 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 775 mm |
| Masa | 243 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 22.0 L / 4.8 Imp gal |
| Prędkość maks. | 220 km/h / 136.4 mph |
Pozostałe dane
| Model | 1983 |
|---|---|
| Air Cleaner | Dual element (Paper and polyurethane) |
| Pojemność oleju | 3.2 L / 3.4 US qt / 2.8 Imp qt |
| Ignition Timing | 15º BTDC below 1500 obr./min / 32º BTDC above 2350 obr./min |
| Spark Plug | NGK D8EA (in E-01, 24, 25, 30, 34), NGK DR8ES-L (the others) - gap 0.6-0.7 mm (0.024-0.028 in) |
| Akumulator | 12V 50.4 k, C (14 Ah)/10HR - type YB14L-A2 |
| Generator | Three-phase A.C. generator |
| Primary Reduction | 1.775:1 (87/49) |
| Final Reduction | 2.800:1 (42/15) |
| Gear Ratio | 1st 2.500 (35/15) / 2nd 1.777 (32/18) / 3rd 1.380 (29/21) / 4th 1.125 (27/24) / 5th 0.961 (25/26) |
| Prześwit | 175 mm |
| Promień skrętu | 3.5 m / 11.5 ft |
| Fuel Reserve | 5 L / 4.9 L / 1.1 Imp gal |
| Consumption Average | 6.4 L/100 km / 15.6 km/l / 36.6 US mpg / 44 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 11.9 sec / 191 km/h / 119 mph |
| Prędkość maksymalna | 220 km/h / 136.4 mph |
| Road Test | Motosprint, Cycle World 1981Cycle World 1983 |