Triumph America
Triumph America to motocykl drogowy o pojemności skokowej 790 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 62 KM przy 7400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 60 Nm / 6.12 kg-m / 60.1 Nm przy 3500 obr./min. Masa: 250 kg.
Lata produkcji
2004-06
Pojemność
790 ccm
Moc maksymalna
62 KM przy 7400 obr./min
Moment obrotowy
60 Nm / 6.12 kg-m / 60.1 Nm przy 3500 obr./min
Masa
250 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph America |
|---|---|
| Rok produkcji | 2004-06 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 790 ccm |
| Średnica x skok | 86 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 9.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 62 KM przy 7400 obr./min |
| Moment obrotowy | 60 Nm / 6.12 kg-m / 60.1 Nm przy 3500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama podwójna kołyskowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41 mm Fork |
| Zawieszenie tylne | Chromespring Dwa amortyzatorys with regulowane napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | Single 310mm Tarcza, 2 piston caliper, Nissen |
| Hamulce tylne | Single 255mm Tarcza, 2 piston caliper, Nissen |
| Opona przednia | 110/90 R18 Bridgestone |
| Opona tylna | 170/80 R15 Bridgestone |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1655 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 720mm |
| Masa | 250 kg |
| Zbiornik paliwa | 16.6 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 178.7 km/h / 111 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 5.0 L/100 km / 20.2 km/l / 47.5 US mpg / 57.1 Imp mpg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 14.7 sec |
| Prędkość maksymalna | 178.7 km/h / 111 mph |