Triumph Daytona 955i
Triumph Daytona 955i to motocykl drogowy o pojemności skokowej 955 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 147 KM przy 10700 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.3 Nm przy 8200 obr./min. Masa: 188 kg.
Lata produkcji
2001
Pojemność
955 ccm
Moc maksymalna
147 KM przy 10700 obr./min
Moment obrotowy
100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.3 Nm przy 8200 obr./min
Masa
188 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Daytona 955i |
|---|---|
| Rok produkcji | 2001 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 955 ccm |
| Średnica x skok | 79 x 65 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Multipoint sequential electronic injection |
| Układ zapłonowy | Digital inductive |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 147 KM przy 10700 obr./min |
| Moment obrotowy | 100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.3 Nm przy 8200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | O-ring Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular, fabricated aluminiowa alloy Rama obwodowa, Wahacz twin sided, aluminiowa alloy with eccentric Łańcuch adjuster |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45 mm Forks with dual rate springs and regulowane napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny with regulowane napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 815 mm |
|---|---|
| Masa | 188 kg |
| Zbiornik paliwa | 21 L / 4.6 Imp gal |
| Prędkość maks. | 263 km/h / 163.5 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 15W/40 Synthetic |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, DPR8EA-9 |
| Front Wheel | Alloy 3 spoke, 17 x 3.5 in |
| Rear Wheel | Alloy 3 spoke, 17 x 6.0 in |
| Wheel base | 1426mm |
| Prędkość maksymalna | 263 km/h / 163.5 mph |
| Review | Visordown |