Triumph Daytona T595
Triumph Daytona T595 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 955 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 130 KM przy 10200 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.1 Nm przy 8300 obr./min. Masa: 192.6 kg.
Lata produkcji
1998
Pojemność
955 ccm
Moc maksymalna
130 KM przy 10200 obr./min
Moment obrotowy
100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.1 Nm przy 8300 obr./min
Masa
192.6 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Daytona T595 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1998 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 955 ccm |
| Średnica x skok | 79 x 65 mm |
| Stopień sprężania | 11.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Digital inductive type |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 130 KM przy 10200 obr./min |
| Moment obrotowy | 100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.1 Nm przy 8300 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45 mm RWU forks with dual rate spring regulowane tłumienie kompresji, tłumienie odbicia and napięcie wstępne. |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny regulowane tłumienie kompresji tłumienie odbicia and napięcie wstępne. |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1426mm |
|---|---|
| Masa | 192.6 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 4.0 Imp gal |
| Prędkość maks. | 254.0 km/h / 157.8 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, DPR8EA-9 |
| Max Power Rear Tyre | 117.3 KM przy 10000 obr./min |
| Front Tire Pressure | 2.5bar |
| Rear Tire Pressure | 2.9bar |
| Wet Weigh | 214 kg |
| Consumption Average | 6.5 L/100 km / 15.3 km/l / 36 US mpg / 43 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 12.9 m /42.3 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 36.9 m / 121 ft |
| Standing¼Mile | 11.0 sec / 206.1 km/h / 128 mph |
| Prędkość maksymalna | 254.0 km/h / 157.8 mph |