Triumph Rocket III Classic
Triumph Rocket III Classic to motocykl klasyczny / retro o pojemności skokowej 2294 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, longitudinal Trzycylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder. Moc maksymalna wynosi 140 KM przy 5750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 200 Nm / 20.4 kgf-m / 147ft.lbf przy 2500 obr./min. Masa: 350 kg.
Lata produkcji
2008-09
Pojemność
2294 ccm
Moc maksymalna
140 KM przy 5750 obr./min
Moment obrotowy
200 Nm / 20.4 kgf-m / 147ft.lbf przy 2500 obr./min
Masa
350 kg
Typ silnika
Czterosuw, longitudinal Trzycylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Rocket III Classic |
|---|---|
| Rok produkcji | 2008-09 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, longitudinal Trzycylindrowy, DOHC, 4 valves per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 2294 ccm |
| Średnica x skok | 101.6 x 94.3 mm |
| Stopień sprężania | 8.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zapłonowy | Digital inductive type via electronic engine management |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 140 KM przy 5750 obr./min |
| Moment obrotowy | 200 Nm / 20.4 kgf-m / 147ft.lbf przy 2500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa, twin spine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43 mm Widelec odwrócony USD forks |
| Zawieszenie tylne | Chromed spring Dwa amortyzatorys with regulowane napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | 2 x 320mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 316 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 150/80 V17 |
| Opona tylna | 240/50 V16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1695 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 740 mm |
| Masa | 350 kg |
| Zbiornik paliwa | 24 L / 5.3 Imp gal |
| Prędkość maks. | 219.4 km/h / 136.3 mph |
Pozostałe dane
| FrontWheel | 3.5 x 17, 5 spoke |
|---|---|
| RearWheel | 7.5 x 16, 5 spoke |
| Consumption Average | 6.4 L/100 km / 15.6 km/l / 36.7 US mpg / 44.1 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 12.2 sec |
| Prędkość maksymalna | 219.4 km/h / 136.3 mph |