Triumph Rocket III Roadster
Triumph Rocket III Roadster to motocykl drogowy o pojemności skokowej 2294 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 3-cylinder, DOHC. Moc maksymalna wynosi 146 KM przy 5750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 221Nm / 22.5 kgf-m / 163 ft-lb przy 3300 obr./min. Masa: 367 kg.
Lata produkcji
2017-19
Pojemność
2294 ccm
Moc maksymalna
146 KM przy 5750 obr./min
Moment obrotowy
221Nm / 22.5 kgf-m / 163 ft-lb przy 3300 obr./min
Masa
367 kg
Typ silnika
Czterosuw, 3-cylinder, DOHC
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Rocket III Roadster |
|---|---|
| Rok produkcji | 2017-19 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 3-cylinder, DOHC |
|---|---|
| Pojemność | 2294 ccm |
| Średnica x skok | 101.6 x 94.3mm |
| Stopień sprężania | 8.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczącooled |
| Układ zasilania | Multipoint sequential Elektroniczny wtrysk paliwa with twin butterflies and progressive linkage on primary butterflies |
| Układ zapłonowy | Digital inductive type via electronic engine management |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 146 KM przy 5750 obr./min |
| Moment obrotowy | 221Nm / 22.5 kgf-m / 163 ft-lb przy 3300 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa, twin spine, Wahacz twin-sided, steel |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Kayaba 43mm Widelec odwrócony USD forks |
| Zawieszenie tylne | Kayaba black spring Dwa amortyzatorys with 5 position regulowane napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | 2x 320 mm tarcza pływającas, Nissin 4-piston fixed caliper, ABS |
| Hamulce tylne | Single 316 mm Tarcza, Brembo 2 piston pływająca caliper, ABS |
| Opona przednia | 150/80 V17 |
| Opona tylna | 250/50 V16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1695 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 750 mm |
| Masa | 367 kg |
| Zbiornik paliwa | 24 L |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 15W/50 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 5.9 L / 6.1 L / 1.3 Impgal |
| Układ wydechowy | Stainless steel 3 into 1 into 2, large volume catalysts in front of chrome-plated exhaust |
| Gear Ratios | 1st: 41/14 / 2nd: 37/19 / 3rd: 33/23 / 4th: 29/25 / 5th: 27/28:1 |
| Wheels Front | Cast aluminiowa alloy, 5-spoke, 17 x 3.5 in |
| Wheels Rear | Cast aluminiowa alloy, 5-spoke, 16 x 7.5 in |