Triumph Rocket III Touring
Triumph Rocket III Touring to motocykl turystyczny o pojemności skokowej 2294 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 3-cylinder, DOHC, 12 valves. Moc maksymalna wynosi 105.9 KM przy 5400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 203 Nm / 20.7 kgf-m / 150 ft.lbs przy 2500 obr./min. Masa: 395 kg.
Lata produkcji
2015-16
Pojemność
2294 ccm
Moc maksymalna
105.9 KM przy 5400 obr./min
Moment obrotowy
203 Nm / 20.7 kgf-m / 150 ft.lbs przy 2500 obr./min
Masa
395 kg
Typ silnika
Czterosuw, 3-cylinder, DOHC, 12 valves
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Rocket III Touring |
|---|---|
| Rok produkcji | 2015-16 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 3-cylinder, DOHC, 12 valves |
|---|---|
| Pojemność | 2294 ccm |
| Średnica x skok | 101.6 x 94.3mm |
| Stopień sprężania | 8.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczącooled |
| Układ zasilania | Multipoint sequential Elektroniczny wtrysk paliwa with twin butterflies and progressive linkage on primary butterflies |
| Układ zapłonowy | Digital inductive type via electronic engine management |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 105.9 KM przy 5400 obr./min |
| Moment obrotowy | 203 Nm / 20.7 kgf-m / 150 ft.lbs przy 2500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa, twin spine, Wahacz twin-sided, steel |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Kayaba 43mm Widelec odwrócony USD forks |
| Zawieszenie tylne | Kayaba black spring Dwa amortyzatorys with 5 position regulowane napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | 2x 320 mm tarcza pływającas, Nissin 4-piston fixed caliper, ABS |
| Hamulce tylne | Single 316 mm Tarcza, Brembo 2 piston pływająca caliper, ABS |
| Opona przednia | 150/80R16 |
| Opona tylna | 180/70 R16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1705 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 730 mm |
| Masa | 395 kg |
| Zbiornik paliwa | 22.3 L |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 15W/50 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 5.9 L / 6.1 L / 1.3 Imp gal |
| Układ wydechowy | Stainless steel 3 into 1 into 2, large volume catalysts in front of chrome-plated exhaust |
| Gear Ratios | 1st: 41/14 / 2nd: 37/19 / 3rd: 33/23 / 4th: 29/25 / 5th: 27/28:1 |
| Wheels Front | Cast aluminiowa alloy, 25-spoke, 16 x 3.5 in |
| Wheels Rear | Cast aluminiowa alloy, 25-spoke, 16 x 5.0 in |
| Consumption Average | 5.6 L/100 km / 17.8 km/l / 41.9 US mpg / 50.4 Imp mpg |
| Kolory | Cranberry red & Phantom black, Phantom black with gold and red key lines |