Triumph Scrambler 1200 XE
Triumph Scrambler 1200 XE to motocykl klasyczny / retro o pojemności skokowej 1197 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 270° crank angle Dwucylindrowy rzędowy, SOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 89 KM / 66.2 k, W przy 7300 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 110 Nm przy 4500 obr./min. Masa: 227 kg.
Lata produkcji
2026
Pojemność
1197 ccm
Moc maksymalna
89 KM / 66.2 k, W przy 7300 obr./min
Moment obrotowy
110 Nm przy 4500 obr./min
Masa
227 kg
Typ silnika
Czterosuw, 270° crank angle Dwucylindrowy rzędowy, SOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Scrambler 1200 XE |
|---|---|
| Rok produkcji | 2026 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 270° crank angle Dwucylindrowy rzędowy, SOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1197 ccm |
| Średnica x skok | 97.6 x 80.0 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Multipoint sequential Elektroniczny wtrysk paliwa, ride by wire |
| Układ zapłonowy | Digital–inductivetype |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 89 KM / 66.2 k, W przy 7300 obr./min |
| Moment obrotowy | 110 Nm przy 4500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate assist clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | O ring Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa with with steel Rama kołyskowas, twin-sided aluminiowa Wahacz |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa Ø47mm Upside-down BP-SFF forks, regulowane for napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping. |
| Zawieszenie tylne | Öhlins twin RSU’s with piggy-back reservoirs and twin springs. regulowane for napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | Twin 320mm Tarczas, Brembo 4 piston M4.30 Zaciski radialne monoblock calipers, OC-ABS |
| Hamulce tylne | Single 255mm Tarcza, single piston pływająca Nissin caliper, OC-ABS |
| ABS | Tak |
| Opona przednia | 90/90-21 |
| Opona tylna | 150/70 R17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1570 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 870 mm |
| Masa | 227 kg |
| Zbiornik paliwa | 16 L |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Single skin, brushed 2-into-1 exhaust system with high-level silencer |
|---|---|
| Norma emisji | Euro 5+ |
| Wheel Front | 36-spoke 21 x 2.15 in, aluminiowa rims |
| Wheel Rear | 32-spoke 17 x 4.25 in, aluminiowa rims |
| Instruments | Multi-function instruments with colour TFT screen |