Triumph Scrambler 400XC
Triumph Scrambler 400XC to motocykl klasyczny / retro o pojemności skokowej 398 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, DOHC, 4 valves. Moc maksymalna wynosi 40 KM przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 38 Nm / 28 ft-lbs przy 6500 obr./min.
Lata produkcji
2026
Pojemność
398 ccm
Moc maksymalna
40 KM przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
38 Nm / 28 ft-lbs przy 6500 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, DOHC, 4 valves
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Scrambler 400XC |
|---|---|
| Rok produkcji | 2026 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, DOHC, 4 valves |
|---|---|
| Pojemność | 398 ccm |
| Średnica x skok | 89.0 x 64.0mm |
| Stopień sprężania | 12:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Bosch Elektroniczny wtrysk paliwa with electronic throttle control |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 40 KM przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 38 Nm / 28 ft-lbs przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet Wielotarczowe with assist and slip functions |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | X-ring Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Hybrid spine/Rama obwodowa, Rama rurowa stalowa, bolt-on rear subframe |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Showa Big Piston, nieregulowane widelec odwrócony USD |
| Zawieszenie tylne | Gas Amortyzator centralny RSU with external reservoir and pre-load adjustment. |
| Hamulce przednie | Single 320 mm fixed Tarcza with Zaciski radialnely mounted 4-piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 230 mm Tarcza with pływająca caliper |
| ABS | Tak |
| Opona przednia | 100/90 x R19, Metzeler Karoo Street |
| Opona tylna | 140/80 x R17, Metzeler Karoo Street |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1418 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 835 mm |
| Zbiornik paliwa | 13 L |
Pozostałe dane
| Norma emisji | Euro 5+ |
|---|---|
| Układ wydechowy | Stainless twin-skin header system with stainless steel silencer |
| Swingarm | Twin-sided, cast aluminiowa alloy |
| Wheels Front | 19 x 2.5 in, Spoked, tubeless |
| Wheels Rear | 17 x 3.5 in, Spoked tubeless |
| WetWeight | 186 kg |
| Instruments | Analogue speedometer with integrated multi-function LCD screen |