Triumph Speed Four
Triumph Speed Four to motocykl drogowy o pojemności skokowej 599 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 98 KM przy 11750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 55Nm / 5.6 kg-m / 55.6 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 202 kg.
Lata produkcji
2004-06
Pojemność
599 ccm
Moc maksymalna
98 KM przy 11750 obr./min
Moment obrotowy
55Nm / 5.6 kg-m / 55.6 Nm przy 8000 obr./min
Masa
202 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Speed Four |
|---|---|
| Rok produkcji | 2004-06 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 599 ccm |
| Średnica x skok | 68 x 41.3 mm |
| Stopień sprężania | 12.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zapłonowy | Digital inductive type, via electronic engine management |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 98 KM przy 11750 obr./min |
| Moment obrotowy | 55Nm / 5.6 kg-m / 55.6 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 43 mm Forks with dual rate springs and regulowane napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny with regulowane napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR 17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR 17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1395 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm |
| Masa | 202 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 4.0 Imp gal |
| Prędkość maks. | 231.4 km/h / 144 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 4.8 L/100 km / 20.8 km/l / 49 US mpg / 59 Imp mpg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 11.4 sec |
| Prędkość maksymalna | 231.4 km/h / 144 mph |
| Review | Cycle World |