Triumph Speed Triple Half MillionthSpecial Edition
Triumph Speed Triple Half MillionthSpecial Edition to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1050 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 128 KM przy 9250 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 111 Nm / 11.3 kgf-m / 82 ft.lbs przy 7500rpm. Masa: 214 kg.
Lata produkcji
2012
Pojemność
1050 ccm
Moc maksymalna
128 KM przy 9250 obr./min
Moment obrotowy
111 Nm / 11.3 kgf-m / 82 ft.lbs przy 7500rpm
Masa
214 kg
Typ silnika
Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Speed Triple Half MillionthSpecial Edition |
|---|---|
| Rok produkcji | 2012 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1050 ccm |
| Średnica x skok | 79 x71.4mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą-cooled |
| Układ zapłonowy | Digital–inductive type via electronic engine management system |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 128 KM przy 9250 obr./min |
| Moment obrotowy | 111 Nm / 11.3 kgf-m / 82 ft.lbs przy 7500rpm |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | X ring Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa beam twin-spar |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa 43 mm Widelec odwrócony USD forks |
| Zawieszenie tylne | Showa Amortyzator centralny |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers, Brembo |
| Hamulce tylne | Single 255 mm Tarcza, 2 piston caliper, Nissen |
| Opona przednia | 120/70 ZR 17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR 17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1435mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 828 mm |
| Masa | 214 kg |
| Zbiornik paliwa | 17.5 L / 17.4 L / 3.8 Imp gal |
| Prędkość maks. | 226.8 km/h / 140.9 mph |
Pozostałe dane
| Production | 1 Unit |
|---|---|
| Układ wydechowy | Stainless Steel 3 into 1 into 2, twin high level stainless steel silencers |
| Spark Plug | NGK, CR9EK |
| Wheel Front | Forged aluminiowa alloy 5 spoke, 17 x 3.5in |
| Wheel Rear | Forged aluminiowa alloy 5 spoke, 17 x 6.0in |
| Instruments | LCD multi-functional instrument pack with digital speedometer, fuel gauge, trip computer, analogue tachometer, lap timer, programmable gear change lights, service interval announcement display, TPMS ready |
| Consumption Average | 5.2 L/100 km / 19.1 km/l / 44.9 US mpg / 54 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 11.6 sec |
| Prędkość maksymalna | 226.8 km/h / 140.9 mph |