Triumph Speed Triple R
Triumph Speed Triple R to motocykl naked / street o pojemności skokowej 1050 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 133 KM przy 9400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 111 Nm / 11.3 kgf-m / 82 ft.lbs przy 7750rpm. Masa: 212 kg.
Lata produkcji
2012
Pojemność
1050 ccm
Moc maksymalna
133 KM przy 9400 obr./min
Moment obrotowy
111 Nm / 11.3 kgf-m / 82 ft.lbs przy 7750rpm
Masa
212 kg
Typ silnika
Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Speed Triple R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2012 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1050 ccm |
| Średnica x skok | 79 x71.4mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą-cooled |
| Układ zapłonowy | Digital–inductive type via electronic engine management system |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 133 KM przy 9400 obr./min |
| Moment obrotowy | 111 Nm / 11.3 kgf-m / 82 ft.lbs przy 7750rpm |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | X ring Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa beam twin-spar |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Öhlins 43mm NIX30 Widelec odwrócony USD forks with regulowane tłumienie odbicia and tłumienie kompresji damping, |
| Zawieszenie tylne | Öhlins TTX36 twin tube Amortyzator centralny with tłumienie odbicia and tłumienie kompresji damping |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston Zaciski radialne monoblock calipers, Brembo, switchable ABS |
| Hamulce tylne | Single 255 mm Tarcza, 2 piston caliper, switchable ABS |
| Opona przednia | 120/70 ZR 17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR 17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1435 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 825 mm |
| Masa | 212 kg |
| Zbiornik paliwa | 17.5 L / 3.8 Imp gal |
| Prędkość maks. | 253.8 km/h/ 157.7 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | 10W/40 Synthetic |
|---|---|
| Układ wydechowy | Stainless Steel 3 into 1 into 2, twin high level stainless steel silencers |
| Wheel Front | Forged aluminiowa alloy 5 spoke, 17 x 3.5 in |
| Wheel Rear | Forged aluminiowa alloy 5 spoke, 17 x 6.0 in |
| Consumption Average | 5.95 L/100 km / 16.8 km/l / 39.5 US mpg / 47.5 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 11.3 sec |
| Prędkość maksymalna | 253.8 km/h/ 157.7 mph |