Triumph Speed Triple T509
Triumph Speed Triple T509 to motocykl naked / street o pojemności skokowej 885 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 108 KM / przy 9000rpm. Maksymalny moment obrotowy: 84.0 Nm / 8.57 kgf-m / 62 ft-lb / przy 6, 500rpm. Masa: 206 kg.
Lata produkcji
1998
Pojemność
885 ccm
Moc maksymalna
108 KM / przy 9000rpm
Moment obrotowy
84.0 Nm / 8.57 kgf-m / 62 ft-lb / przy 6, 500rpm
Masa
206 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Speed Triple T509 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1998 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 885 ccm |
| Średnica x skok | 76 x 65 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 108 KM / przy 9000rpm |
| Moment obrotowy | 84.0 Nm / 8.57 kgf-m / 62 ft-lb / przy 6, 500rpm |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama kratownicowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45 mm Upside-down forks, napięcie wstępne, dump and tłumienie odbicia regulowane |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny, napięcie wstępne, dump and tłumienie odbicia regulowane. |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 800 mm |
|---|---|
| Masa | 206 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 4.7 gal |
| Prędkość maks. | 218.9 km/h / 136 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, DPR8EA-9 |
| Consumption Average | 6.25 L/100 km / 16.0 km/l / 37.6 US mpg / 45.2 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 12.6 m / 41.3 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 36.5 m / 119.8 ft |
| Standing¼Mile | 11.3 sec / 185.9 km/h / 115.5 mph |
| Prędkość maksymalna | 218.9 km/h / 136 mph |
| Review | Motorcycle.com |