Triumph Speed Twin 1200
Triumph Speed Twin 1200 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1198 ccm. Jednostka napędowa: Four stoke, Dwucylindrowy rzędowy, 270°crank, SOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 103.5 KM przy 7750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 112.5 Nm przy 4250 obr./min.
Lata produkcji
2025
Pojemność
1198 ccm
Moc maksymalna
103.5 KM przy 7750 obr./min
Moment obrotowy
112.5 Nm przy 4250 obr./min
Typ silnika
Four stoke, Dwucylindrowy rzędowy, 270°crank, SOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Speed Twin 1200 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2025 |
Silnik
| Typ silnika | Four stoke, Dwucylindrowy rzędowy, 270°crank, SOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1198 ccm |
| Średnica x skok | 97.6 x 80 mm |
| Stopień sprężania | 12.1:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Multipoint sequential Elektroniczny wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Digital |
| Moc maksymalna | 103.5 KM przy 7750 obr./min |
| Moment obrotowy | 112.5 Nm przy 4250 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi-plate slip & assist clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, X-ring |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa with steel Rama kołyskowas |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm USD Marzocchi forks |
| Zawieszenie tylne | Twin Marzocchi RSUs with regulowane napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, Triumph branded four-piston Zaciski radialne calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza, Nissin 2-piston pływająca caliper |
| ABS | Tak |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 160/60 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1413 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 805 mm |
| Zbiornik paliwa | 14.5 L |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Brushed 2-into-2 exhaust system with twin silencers |
|---|---|
| Norma emisji | Euro5 |
| Swingarm | Twin sided aluminiowa |
| FrontWheel Travel | 120 mm |
| RearWheel Travel | 116 mm |
| Front Wheel | Cast aluminiowa alloy, 7 spoke, 17 x 3.5 |
| Rear Wheel | Cast aluminiowa alloy, 7 spoke, 17 x 5.0 |
| WetWeight | 216kg |
| Instruments | LCD multi-function instruments with integrated color TFT screen |