Triumph Speed Twin 500
Triumph Speed Twin 500 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 490 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV. Moc maksymalna wynosi 27 KM przy 6500 obr./min. Masa: 155 kg.
Lata produkcji
1959-63
Pojemność
490 ccm
Moc maksymalna
27 KM przy 6500 obr./min
Masa
155 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Speed Twin 500 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1959-63 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHV |
|---|---|
| Pojemność | 490 ccm |
| Średnica x skok | 63 x 80 mm |
| Stopień sprężania | 7.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Single Amal Gaźnik 15/16" |
| Układ zapłonowy | 6 V magnetic flywheel |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 27 KM przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, 6 plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi , Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Singe tube frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | hydrauliczna Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | 1947-1954 sprung hub, after 1954 Wahacz with two shock absorbers |
| Hamulce przednie | Bęben, 7 in SLS |
| Hamulce tylne | Bęben, 7 in SLS |
| Opona przednia | 3.25 - 19, Dunlop Universal |
| Opona tylna | 3.50 - 19, Dunlop Universal |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1372 mm |
|---|---|
| Masa | 155 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 18.2 L / 4.0 Imp gal |
Pozostałe dane
| Saddle Height | 749 mm |
|---|---|
| Prześwit | 152 mm |