Triumph Sprint 900
Triumph Sprint 900 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 885 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 99 KM przy 9500 obr./min (rear tyre 93.4 KM przy 9200 obr./min ). Maksymalny moment obrotowy: 78.4 Nm / 8.0 kgf-m / 78.4 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 239 kg.
Lata produkcji
1993-94
Pojemność
885 ccm
Moc maksymalna
99 KM przy 9500 obr./min (rear tyre 93.4 KM przy 9200 obr./min )
Moment obrotowy
78.4 Nm / 8.0 kgf-m / 78.4 Nm przy 6500 obr./min
Masa
239 kg
Typ silnika
Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Sprint 900 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1993-94 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 885 ccm |
| Średnica x skok | 76 x 65 mm |
| Stopień sprężania | 10.6:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 3 x 36mm flat side Mikuni CV Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Digital, inductive type |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 99 KM przy 9500 obr./min (rear tyre 93.4 KM przy 9200 obr./min ) |
| Moment obrotowy | 78.4 Nm / 8.0 kgf-m / 78.4 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama kratownicowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Widelec teleskopowys. |
| Zawieszenie tylne | Tri-link single shock, regulowane for tłumienie odbicia damping and napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | 2 x 310 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 255 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/60 ZR17 |
| Opona tylna | 130/70 ZR18 |
Wymiary i masa
| Masa | 239 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 25 L / 25.0 L/ 5.5 Imp gal |
| Prędkość maks. | 226 km/h / 140 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK DPR8EA-9 |
|---|---|
| Max Power (@ rear tyre) | 93.4 KM przy 9200 obr./min ) |
| Front Tyre Pressure | 2.5bar |
| Rear Tyre Pressure | 2.9bar |
| Consumption Average | 6.1L/100 km / 16.4 km/l / 38.6 US mpg / 46.3 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 13.3 m / 43.6 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 39.4 m / 129.3 ft |
| Standing¼Mile | 11.3 sec / 186.3 km/h / 115.8 mph |
| Prędkość maksymalna | 226 km/h / 140 mph |