Triumph Sprint RS
Triumph Sprint RS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 955 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 120 KM przy 9100 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm / 10.2 kg-m 100.1 Nm przy 5100 obr./min. Masa: 199 kg.
Lata produkcji
2002
Pojemność
955 ccm
Moc maksymalna
120 KM przy 9100 obr./min
Moment obrotowy
100 Nm / 10.2 kg-m 100.1 Nm przy 5100 obr./min
Masa
199 kg
Typ silnika
Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Sprint RS |
|---|---|
| Rok produkcji | 2002 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 955 ccm |
| Średnica x skok | 79 x 65 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 120 KM przy 9100 obr./min |
| Moment obrotowy | 100 Nm / 10.2 kg-m 100.1 Nm przy 5100 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45 mm Forks with dual rate springs and regulowane napięcie wstępne |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny with regulowane napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 255 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 180/55-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1470 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 805 mm |
| Masa | 199 kg |
| Zbiornik paliwa | 19.5 L / 4.3 Imp gal |
| Prędkość maks. | 238.3 km/h |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, CR9EK |
| Wheels Front | Alloy 3 spoke, 17 x 3.5in |
| Wheels Rear | Alloy 3 spoke, 17 x 5.5in |
| Consumption Average | 19.8 km |
| Standing¼Mile | 11.2 sec |
| Prędkość maksymalna | 238.3 km/h |