Triumph Sprint ST 1050
Triumph Sprint ST 1050 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1050 ccm. Jednostka napędowa: Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 123 KM przy 9250 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 104 Nm / 10.6 kgf-m / 77 ft-lb przy 5000 obr./min. Masa: 241 kg.
Lata produkcji
2008
Pojemność
1050 ccm
Moc maksymalna
123 KM przy 9250 obr./min
Moment obrotowy
104 Nm / 10.6 kgf-m / 77 ft-lb przy 5000 obr./min
Masa
241 kg
Typ silnika
Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Triumph Sprint ST 1050 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2008 |
Silnik
| Typ silnika | Four stroke, poprzeczny Trzycylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1050 ccm |
| Średnica x skok | 79 x 71.4 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 123 KM przy 9250 obr./min |
| Moment obrotowy | 104 Nm / 10.6 kgf-m / 77 ft-lb przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa beam Rama obwodowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45 mm Forks with dual rate springs and regulowane napięcie wstępne |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny with regulowane napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 255 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1457 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 805 mm |
| Masa | 241 kg |
| Zbiornik paliwa | 20 L / 4.4 Imp gal |
| Prędkość maks. | 258 km/h / 160 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, CR9EK |
| Front Wheel | Alloy 5 spoke, 17 x 3.5 in |
| Rear Wheel | Alloy 5 -spoke, 17 x 5.5 in |
| Consumption Average | 5.7 L/100 km / 17.6 km/l / 41.4 US mpg / 49.7 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 11.3 sec |
| Prędkość maksymalna | 258 km/h / 160 mph |
| Reviews | MCN part 1-part 2-part 3-part 4-part 5-part 6-part 7/Motorcycle.com shootout/Motorcycle-USA |